Obchodní podmínky

1) VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ
Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné.

2) OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ
Nabízíme vám možnost nákupu přímo z Vašeho domova 24 hodin denně. Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v kupní smlouvě – objednávce. Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy. K uzavření kupní smlouvy se vyžaduje formální potvrzení objednávky prodávajícím.

3) POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY
Objednávka je přijata do 24 hodin, potvrzení objednávky vám zašleme e-mailem. V případě nejasností Vás budeme samozřejmě kontaktovat telefonicky, nebo e-mailem.

4) ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY
Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, zašle, nebo předá zboží firmě Hodonský bez zbytečného odkladu a to na své náklady. Zboží spotřebitel vrátí úplné, tj. včetně veškerého dodaného příslušenství s kompletní dokumentací, nepoškozené, čisté, ve stavu a hodnotě v jakém zboží převzal.

5) DOPRAVNÉ
Objednané zboží vám zašleme pomocí přepravní služby DPD na dobírku, nebo je možná i platba předem na náš účet. Cena přepravného se účtuje dle platného ceníku DPD. Maximální hmotnost balíku je 30 kg. Zboží lze vyzvednout i osobně ve všední dny na naší provozovně v době od 7 do 15 hodin a přepravné v takovém případě odpadá. Jiný způsob převzetí zboží je možno dohodnout telefonicky.

6) DODACÍ LHŮTA
Běžně dodáváme do 48 hodin, zboží, které není skladem zašleme cca do 14 dnů, ihned jakmile vyrobíme. V případě, že bychom nebyli v daném sotimentu s ohledem na výrobní možnosti dodat vámi požadované zboží v uvedeném termínu, budeme vás informovat telefonicky, nebo emailem.

7) VÝMĚNA ZBOŽÍ
V případě potřeby Vám nepoužité a nepoškozené zboží vyměníme za jiný druh. Nejlépe je dohodnout se telefonicky a následně zboží stačí zaslat balíkem (ne na dobírku) na naši adresu. Náklady spojené s vyměňováním zboží nese v plné výši kupující.

8) REKLAMACE A ZÁRUKA
Případné reklamace vyřídíme v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit prodávajícímu. Za vady vzniklé přepravcem neručíme. Na veškeré zboží zakoupené od naší firmy se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na objednávce), je lhůta záruky 12 měsíců. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:
a) vady vzniklé běžným opotřebením a používáním
b) nesprávným použitím výrobku
c) nesprávným skladováním.

Postup při reklamaci:
1) informujte nás o reklamaci telefonicky, e-mailem, či písemně
2) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu
3) do zásilky uveďte důvod reklamace, vaši adresu a tel. kontakt
4) doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě (fakturu) Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetím zboží naší firmou.

V případě delších reklamací, vás budeme neprodleně informovat o stavu reklamace. Zboží zasílané k reklamaci, výměně apod. nezasílejte na dobírku, nebude převzato ! ! !

9) UPOZORNĚNÍ
V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Tato možnost neplatí u výrobků, které vyrábíme pouze na zakázku, jako jsou v našem případě neprůstřelné vesty. V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní, či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na objednávce), právo na odstoupení od smlouvy vám nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí. Dle ust.§ 14 odst. 1 zákona č. 634/1992 Sb. ve znění pozdějších předpisů informujeme tímto na možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Adresa řešitele těchto sporů je ČOI – Inspektorát pro Jihomoravský a Zlínský kraj, tř. Kpt. Jaroše 1924/5, 602 00 Brno-střed https://www.coi.cz/

V rámci zdárného vyřízení objednávky jsou od zákazníků vyžadovány jen nejnutnější údaje k zaslání zboží: jméno, příjmení, dodací adresa, telefonní číslo, e-mail apod. Veškeré takto získané osobní údaje jsou zpracovávány výhradně za účelem nezbytným pro vyřízení objednávky, nebo reklamaci a v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném a účinném znění.

Veškerou korespondenci, reklamace, výměnu zboží, vrácení zboží apod. zasílejte na naši adresu:

Provozovatel obchodu:
Hodonský s. r. o.
ul. Bratislavská 2664
690 02 Břeclav
Česká republika

IČO: 08036217
DIČ: CZ08036217