Logo
 Co to je

BMI (Body Mass Index)

Historie společnosti

Adresa Centra pro snižování nadváhy Cambridge Diet

Alena Hodonská
 ul. Lednická 106
 69006 Břeclav
 tel. 602703932 hohobre@cbox.cz

Volejte, pište!

Ráda vám poradím a domluvíme si  případně osobní setkání, kde Vám vše důkladně vysvětlím.

 

 

 

 

Historie The Cambridge Diet

Jak všechno začalo?

Začátek Cambridge Diet byl jednoduchý.
V průběhu roku 1960 si doktor Alan Howard, výzkumný pracovník Fakulty medicíny Cambridžské university, začal dělat obavy o zdraví lidí při prudkém nárustu obezity.
Na základě těchto úvah se rozhodl najít prostředek, který by lidem efektivně a bez vedlejších účinků pomohl snížit nadváhu.

Doktor Howard říká:
„Pro mne všechno začalo v roce 1968, když jsem spolu s doktorem Bairdem z londýnské nemocnice West Middlesex zorganizoval symposium o obezitě, které se ve Velké Britanii konalo vůbec poprvé. Dr. Baird byl předsedou nově založené Asociace pro studium obezity
a já jsem vše organizoval. Symposium bylo velmi úspěšné, ale zároveň jsme si uvědomili, jak málo efektivní jsou dosud známé metody léčení obezity. Dohodli jsme se na těsné spolupráci při vývoji perfektní diety, která bude obsahovat co nejmenší množství kalorií, ale nepoškodí zdraví. Výsledek naší spolupráce je znám jako dieta The Cambridge Diet.“

Po mnoha letech výzkumů a klinických testů byla tato dieta uvedena na trh v USA, kde si získala ohromnou oblibu. V roce 1984 uvedl pan Roger - bratr Dr. Howarda dietu na trh ve Velké Británii. Od té doby se Cambridge Diet značně rozšířila do mnoha zemí světa a pomohla vyřešit problémy s nadváhou více než 15 milionům lidí po celém světě.

Od uvedení diety na trh byl změněn obal a vylepšeny chutě. Byl vypracován podrobný program přechodu na běžnou stravu a program na udržení získané ideální váhy.

The Cambridge Diet je nejvíce zkoumaná dieta na světě.